Zlatna misa p. Bože Ipše

5. kolovoza u župi Mađarevo proslavljen je važan jubilej: slavljen je sakramenat svećeništva u osobi p. Bože Ipše, isusovca rodom iz Mađareva od brda Kosovca. Naime prije pedeset godina 31. srpnja 1962. p. Božo je zaređen za svećenika, a 12. kolovoza 1962. slavio je svoju prvu mladu misu za vrijeme poznatog župnika vlč. Perice Halužana. Taj mladi svećenik je rođen upravo na ovim bregima u ovom Mađarovskom kraju. Prošlo je pedeset godina i trebalo je reći Bogu hvala. To smo učinili svečanom svetom misom, pjesmom, plesom, recitacijama, govorima i zajedništvom. Svi su sudjelovali i sva je župa bila sretna. Kako je lijepo i Bogu ugodno zahvaljivati za sakramenat svetog reda! Biti svećenik! Kako je to uzvišen poziv! Svećenik će sebe shvatiti tek kada dođe u Nebo, kaže sv. Ivan Maria Vianney. Glavni razlog ovog velikog slavlja je bilo pobuditi duhovna zvanja u našoj župi. Neka Bog umnoži i pozove mnoge mladiće k sebi da ga izbližega slijede. Sveti primjeri svećeništva naših domaćih sinova u tome nam uvijek mogu pomoći. Neka Bog blagoslovi i čuva sve svećenike i ohrabri mladiće da ga sa odanim srcem slijede putem svećeničkog poziva.

p. Igor Horvat

Galerija slika

© Župa sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo | Dizajn: NiV