Održan glazbeno-rekreativni kamp mladih

8.-10.10.2010. Podrute

U subotu u Podrutama mladi iz glazbenih sastava VIS Proroci, VIS Matheus i Apostola mira, sudjelovali su u prvom glazbeno-duhovnom kampu u Hrvatskoj u organizaciji Laudata.

U okviru kampa organizirana su predavanja Slavka Nedića “Crkvena glazba u župskoj zajednici, oblici i mogućnosti”, te Damira Šimunovića “Misa mladih, priprema i realizacija”.

Nakon predavanja mladi su sudjelovali u glazbeno-kreativnim radionicama gdje se skladala ulazna pjesma za misu te prekrasna pjesma za prinos darova.

Iza toga svetu misu u Crkvi kraljice mira u Podrutama predslavio pater Antun Volenik, SI.

U nedjelju, zadnjega dana kampa svi su prisustvovali župskoj misi u Crkvi sv. Vida i Jurja u Mađarevu koju je predvodio p. Igor Horvat, a nakon mise mladi su se uputili u Molve gdje su sudjelovali na festivalu marijanskih pjesama Marija fest 2010.