Održan duhovno-rekreativni ljetni kamp ministranata

12.-19.7.2010. Cres

Nakon završene školske godine, jedne godine ministriranja, svih napora da se jedno i drugo sretno, dobro i plemenito završi, ministranti župe Mađarevo i župe Novi Marof su proveli tjedan dana na Cresu pod vodstvom p. Igora Horvata od 12. do 19 srpnja. Bilo je 29-ero ministranata.

Program je bio sastavljen od dva dijela. Prije podne je bila sustavna kateheza na temu duhovnih zvanja, susreta s Gospodinom i Blažene Djevice Marije, poslije podne se je išlo na kupanje. Navečer bi molili svetu krunicu. Bilo je tu i hodočašće na San Salvadur gdje smo molili svetu krunicu i slavili svetu misu. Jedne večeri smo gledali i film o sv. ocu Piu iz Pietralcine kao poticaj na duhovni poziv. Naravno da je tu bilo i veselja i igre. Puno je toga posijano u ta mlada srca, a vrijeme i Bog će u svoje vrijeme donijeti plodove. Vratili smo se s lijepim uspomenama i željom da i dogodine ponovimo isto iskustvo.

p. Igor Horvat

© Župa sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo | Dizajn: NiV