Molitve sv. Brigite švedske

Sukladno obećanjima Isusa kako Sveta Brigita tvrdi, dane su nam ove Isusove riječi o molitvama koje spašavaju koje je, ona tvrdi Isus njoj predao:

Sveta Brigita je dugo vremena željela znati broj udaraca koje je Isus primio za vrijeme svoje muke, On joj se jednoga dana ukazao govoreći:

“Dobio sam po Tijelu pet tisuća četristo osamdeset udaraca (5480) udaraca. Ako ih želite na neki način štovati, izmolite petnaest Oče naša i petnaest Zdravo Marija sa slijedećim molitvama (koje ju je naučio) tijekom cijele godine; na kraju godine, počastit ćete svaku od Mojih rana”. (365 dana*15 molitvi=5475,treba dodati još 5,da bi bilo 5480.)

Obećao je i svakom drugome tko bude molio ove molitve godinu dana:

– Oslobodit ću 15 duša njegove rodbine iz čistilišta.
– Učvrstit ću i očuvati u Milosti 15 pravednika od njegove rodbine.
– Obratit će se 15 grešnika iz njegove okoline.
– Osoba koja moli ove molitve postići će prvi stupanj savršenstva, te će 15 dana prije smrti primiti dragocijeno Tijelo Isusovo koje ce je osloboditi od vječne gladi i dragocjenu Krv koja će joj ugasiti žeđ uvijeke.
– 15 dana prije smrti, spoznat će u potpunosti sve svoje grijehe i osjetit će gorko pokajanje za njih.
– Stavit ću pred nju znak Svojeg pobjedničkog Križa da bih joj pomogao i obranio je od napada njenih neprijatelja.
– Prije nego umre doći ću sa Svojom preljubljenom i dragom Majkom, primit ću blagonaklono njezinu dušu i odvesti je u vječnu radost.
– Vodeći je onamo, ponijet ću se prema njoj na poseban način, dat ću joj da pije iz Izvora Moga Božanstva, što neću dati onima koji ne budu molili ove molitve.
– Treba znati da će svakome tko je živio u smrtnome grijehu kroz 30 godina, a tko bude pobožno molio ove molitve ili ih bude naumio moliti, Gospodin oprostiti sve grijehe.
– Branit ću ga od napasti.
– Sačuvat ću njegovih 5 osjetila.
– Očuvat ću ga od iznenadne smrti.
– Spasit ću njegovu dušu od vječne muke.
– Ako je živio po svojoj volji te ako bude morao umrijeti sutra, njegov život će se produžiti.
– Postići će sve što bude tražio od Boga i Blažene Djevice Marije.
– Može biti siguran da će pridružiti zboru andjela.
– Svaki put kad izmoli ove molitve, dobiva djelomičan oprost.
– Gdje god se moli i gdje se budu molile ove molitve, tamo će Bog biti prisutan sa Svojom Milošću.
– Tko nauči nekoga ove molitve, steći će radost i zasluge, koje neće imati kraja, nego će biti postojane i trajati u vijeke. Roditelji i učitelji koji nauče djecu ove molitve osigurat će im time da ona budu sačuvani od svake nesreće.

Sve ove povlastice, obećao je Gospodin Isus Krist sv.Brigiti pod uvjetom da moli ovih 15 molitava svaki dan do smrti. Iste molitve je obećao i onima koji će te molitve moliti godinu dana a i onima koji druge nauče moliti ove molitve. Ako se koji dan preskoče i ne uspiju izmoliti, drugi dan trebamo izmoliti dva puta, da se nadoknadi.

Nije dovoljno samo čitati, nego treba izgovarati pobožno i s razmišljanjem o tome što se moli.

Dodatno o molitvama: Petnaest molitava sv.Brigite-poboznost Kristovoj muci,preuzete su iz knjige “Objava” Spasiteljevih sv.Brigiti Svedskoj. Molitve su odobrene od Kongregacije za sirenje vjere (De Propaganda Fide) i pape Klementa XII.Papa Benedikt XIV. pise: ”Objave sv.Brigite, bez sumnje, ne zasluzuju status vjerske istine, ali bilo bi ih nerazborito odbaciti, jer pocivaju na dovoljnim razlozima da im se pobozno vjeruje.”Papa Pio IX. odobrio je molitve,priznavsi ih istinitima i korisnima za duse: ”One jacaju krscansku vjeru i ljubav prema Kristovoj muci” .Papa Ivan Pavao II. izjavio je:”Crkva je priznajuci Brigiti svetost, prihvatila cijelokupnu vjerodostojnost njezina unutarnjeg iskustva:”

Sveta Brigita je svome bratu napisala u pismu: ”Predragi moj brate,bila sam u najvecim mukama zivota. U patnjama,bolesna,siromasna i osjetila sam gorcinu napustenosti. S ljubavlju sam svake veceri molila ove molitve i moj se zivot cudesno preobrazio. Gospodin je vjeran svojim obecanjima i ispunio me radoscu,doveo do blagostanja i utjehe. Ono sto je Isus ucinio za mene, bijednu gresnicu, ucinit ce i za tebe, dragi moj brate. Moli svaki dan ove molitve!”

Izvor: http://www.svjedocanstva.com/svjedocanstvo/svjedocanstva/petnaest-molitava-svete-brigite/3-19-87.html