Križni put na Veliki Petak

Na Veliki Petak, 6. travnja u sklopu obreda Velikog Petka u župi Mađarevo održan je i Križni put na kojem su vjernici nosili veliki križ težak oko 150 kg, te zajednički promišljali o Muci Gospodinovoj.

U Podrutama u crkvi Kraljice mira, odakle su i započeli obredi, najprije je navještena riječ Božja iz proroka Izaije, te zatim iz poslanice Hebrejima. Umjesto izvještaja Muke po Ivanu pošlo se je na Križni put kroz 14 postaja do Mađareva. U župnoj crkvi iskazana je počast Križu ljubeći ga, a zatim je primljena sveta pričest. U miru i tišini vjernici su pošli svojim kućama.

Veliki Petak dan je Muke i smrti Gospodina Isusa. Pozvani smo postiti i moliti, promatrati svoje muke kroz Isusove rane i smrt, te obnoviti nadu i vjeru da poslije smrti dolazi vječnost u Bogu. Isusova muka i smrt daje smisao našim bolima, patnjama i smrti.

© Župa sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo | Dizajn: NiV