Izložba „Papa kao motiv u suvremenoj hrvatskoj umjetnosti“ u Mimari

3.6.2011. Zagreb

U povodu dolaska pape u Hrvatsku, 3. lipnja 2011., u muzeju Mimara u Zagrebu, svečano je otvorena izložba portreta i skulptura bl. Ivana Pavla II. i Benedikta XVI. pod nazivom „Papa kao motiv u suvremenoj hrvatskoj umjetnosti“ u organizaciji galerije Laudato Corde.

Podupiratelji izložbe su Nadbiskupski duhovni stol i Odbor Zagrebačke nadbiskupije za doček svetog Oca, a izložba je otvorena do 12. lipnja. Izložbu je otvorio izaslanik kardinala Josipa Bozanića, nadbiskupa zagrebačkog, mons. Ivan Šaško, pomoćni biskup zagrebački.

U svečanom dijelu programa sudjelovali su i naši Apostoli mira koji su izveli pjesmu „Hvala ti, o, blaženi“ posvećenu bl. Ivanu Pavlu II. te  tenor HNK Domagoj Dorotić, sopranistica i prvakinja opere HNK Adela Golac-Rilović i bariton, operni prvak Siniša Hapač uz klavirsku pratnju dirigenta HNK Simeona Dešpalja i gudačkog kvarteta te. Voditeljica programa bila je Tanja Popec.

© Župa sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo | Dizajn: NiV