II. dan trodnevnice pred 50. obljetnicu svećeničkog ređenja

8. srpanj 2011. – Remetinec

Na poziv domaćeg župnika preč. Josipa Pavleka susjedni župnik p. Igor Horvat zajedno je sa Apostolima mira proslavio drugi dan trodnevnice pred 50. obljetnicu svećeničkog ređenja mons. Lovre Cindorija u Remetincu.

Tema homilije toga dana je bila obitelj gledana u svjetlu poruka pape Benedikta XVI. koje je uputio vjernicima prilikom svoga nedavnog pohoda. Uz lijepu pjesmu i sabranu molitvu razmišljalo se je o zajedništvu, vjeri, trpljenju, žrtvi, ali i nadi kao pogledu prema Vječnosti. Nakon svete mise domaći župnik je pozvao p. Igora i Apostole mira na zajednički objed u susjednom domu. Susret je završio pjesmom „Suze za zagorske brege“ koju su svi zajedno pjevali, a posebno se je isticao svojom gorljivošću mons. Lovro.

p. Igor Horvat

© Župa sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo | Dizajn: NiV