Duhovna obnova Nacionalnog vijeća hrvatskog bratstva Frame

25. do 27.11.2011. , Mađarevo

Obnova za bolje služenje

Od 25. do 27.11.2011. je održana prva duhovna obnova Nacionalnog vijeća hrvatskog bratstva Franjevačke mladeži, pod vodstvom fra Milana Krište (OFM) i fra Ivana Penave (OFM Conv). Zahvaljujući dobročinstvu našeg domaćina fra Igora Horvata, proveli smo tri predivna dana u Mađarevu, selu što spaja ljude podno crkve sv. Vida s prirodom na vrhu brda te skupili snagu, što psihičku, što duhovnu, za daljnje služenje našoj braći i sestrama. Kako sam jednom lijepo čuo, svako vijeće je malo bratstvo za sebe. Uz to što je Nacionalno vijeće jedno malo bratstvo, to malo bratstvo ima i veliku odgovornost prema svoj braći i sestrama u našoj domovini te je stoga bilo jako važno da poradimo i na našoj duhovnosti, budući da naše odluke ne bi smjele biti čisto racionalne već bi trebale imati i tu duhovnu komponentu, koju smo na ovaj način lijepo osvježili. Također, u svojim službama i vijećnici sami trebaju osobno rasti, a ovo je jedan veoma dobar način kako to činiti. Sretnom okolnosti, duhovna obnova se dogodila taman pred Advent, tako da smo se na taj način počeli pripremati i za Božić. Obnovljeni i osnaženi, zahvalni našem domaćinu te u isčekivanju Božića, nastavljamo služiti našoj braći i sestrama koja su po cijeloj Hrvatskoj.

Ivan Bambir,
Nacionalni predsjednik hrvatske Frame