Stepinčeve note

5.2.2010. Koprivnica

Druga večer Festivala duhovne pjesme Stepinčeve note, održala se  u petak, 5. veljače 2010.god. u Pastoralnom centru bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici kao večer pjesme mladih varaždinske biskupije kojom su se i mladi  pridružili obilježavanju velikih jubileja – pedesete godišnjice smrti blaženog Alojzija Stepinca i desete godišnjice župe bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici. Petog dana duhovne obnove, festivalu je prethodila Sveta Misa koju je predvodio p. Antun Volenik, duhovnik Hrvatske zajednice bračnih susreta. Pjevanje na misnom slavlju predvodili su Apostoli mira. Biti drugačiji, biti zajednički u molitvi zaključak je propovijedi patera Volenika. To je ono što zaista može preobražavati čovjeka. Sve nas mogu dotaknuti veliki primjeri iz povijesti o kojima smo slušali i počinjemo osjećati da bismo se i mi mogli promijeniti, biti drugačiji. Ali kad stanemo pred svoju svakodnevnicu, pred svoje slabosti, počnemo slušati glas zloga koji mi govori: „Kako ćeš stati u svojem razredu, na svome fakultetu i reći da ti ne misliš tako? Kako ćeš to reći svojoj najboljoj prijateljici ili prijatelju? Kako ćeš to reći na svom radnom mjestu? Kako ćeš to, konačno, reći samome sebi? Nikada ti to nećeš reći!“ Da, bit će teško ako nemamo zajedništvo u molitvi u obitelji, u zajednicama mladih, na raznim skupovima, u zajednicama obitelji. Velika je snaga molitve. U molitvi se mogu nadati da će me ona mijenjati, da će me činiti jačim, da će mijenjati moje srce. Gledajući u svetištu Srca Isusova, gdje sam u službi, to Srce koje je toliko ljubilo sve ljude, svjestan sam da treba mijenjati to svoje malo, uplašeno srce u sebi, u mladima, u obiteljima u svim onima kojima sam poslan kao svećenik naviještati im: „Ima jedno srce koje me ljubi, sada, takvog kakav jesam. I želim to svoje srce malo zapaliti, otvoriti, učvrstiti i ohrabriti, da bi onda u molitvi moglo ljubiti i vjerovati da i ja mogu biti drugačiji, biti Božji, biti više čovjek, na sliku Boga moga, čovjeka moga“.