Molitva sv. Nikoli biskupu

Hvaljeni i slavni patrijarha, veliki čudotvorče, Sveče Kristov. Oče Nikola, Čovječe Božlji I vjerni slugo, čovječe ljubavi,Odabrana posudo, snažni stupe Crkve, Veliko svijetlo, Zvijezdo koja obasjava I rasvjetljuje cijeli svijet,Ti si pravednik, koji si procvijetao kao palma,Zasađen u vrtovima Božjim, Životom u Myri, zamirisao si poput smirne, u milosti Božjoj.U tvojoj prisutnosti, sveti oče, More je posvećeno, Kad su tvoje čudesne relikvije, Nošene u grad Bari, Od istoka do zapada, Na slavu imena Gospodnjega.O predivni I čudesni čudotvorče,Brzi pomagaču, gorljivi zagovorniče,Dobri pastiru koji si spasio stado od opasnosti,Slavimo te I hvalimo, Kao nadu svih kršćana, Izvorom milosti I čudesa, Branitelju vjernih, Premudri učitelju, Hranioče gladnih, Radosti onih koji tuguju, Odjećo golih, Liječniče bolesnih, Vodioče onih koji plove morem, Osloboditelju zatvorenika,Hranitelju I zaštitniče udovica I siročadi,Čuvaru čistoće,Nježni učitelju djece,Podrško starijih,Odmoru radnika,Obilno bogatstvo siromašnim I potrebitima.Poslušaj nas, Da moleći se tebi I utječući se u tvoju zaštitu, Posreduješ u naše ime kod Svevišnjega,I tvojim zagovorom dobijemo sve milosti koje su nam potrebne,Za spasenje naših duša I tijela,Sačuvaj ovo mjesto, Svaki grad I mjesto, Svaku zemlju kršćansku,I ljude koji žive u njoj, Od svih ugnjetavanja, kroz tovju pomoć,Jer znamo to je molitva pravednika, i nakon blažene Djevice Marije,Imamo pouzdanja u tebeU tvoju zaštitu I tvoj gorljivi zagovor kod Svevišnjega.Ti kao budan I dobar pastir,Očuvaj nas od svih neprijatelja I kuge ,Potresa I tuča, Glada, poplave I požara, Mača I rata,I u svim našim nedaćama I nevoljama,Daj nam ruku pomoći I otvori vrata suosjećanja, Jer smo nedostojni,Pogledati u visine raja, Zbog težine naših grijeha, Vezani smo našim grijehom,Jer nismo ispunjavali Njegovu volju I držali se Njegovih zapovijedi.Zato, padamo na koljena,Slomljena I ponizna srca pred našeg Stvoritelja,I molimo tvoj očinski zagovor kod Njega,Da ne poginemo od naših grijeha, izbavi nas od svih zala,I od svake štetne stvari,Usmjeri naše umove I srca ka pravoj vjeri,Koja neka nas tvojim posredovanjem zaštiti rana, prijetnji I pomora,I umanji gnjev našeg Stvoritelja;Izmoli da živimo mirnim životom ovdje dok ne dospijemo u zemlju živih,Slaveći našega Oca,Sina I Duha Svetoga, Jednoga Boga slavljenoga I obožavanoga u Presvetom Trojstvu, Sada I uvijek, kroz vijeke vjekova. Amen.