Duhovna obnova Frame MBL – Zagreb

Od 3. do 5. veljače 2012. – Mađarevo

Framaši MBL-a dana 3. veljače posjetili su župu sv. Vida i sv. Jurja u Mađerevu.

Prvenstveno smo došli radi duhovne obnove koju trebamo imati prije davanja obećenja. Većinu vremena smo proveli u samostanu gdje smo spavali. Da bi svjesno i čista srca obećali Bogu da ćemo živjeti godinu dana u miru, čistoći, ljubavi i navještanju Radosne Vijesti morali smo ispitati svoju savjest svetom Ispovijedi. Da bi se povjerili Bogu kako treba prije same Ispovijedi smo imali pripremu. Čista srca i duše išli smo na Misu koju je predvodio naš duhovni asistent fra Jure. Nakon Mise u crkvi sv. Vida i sv. Jurja imali smo kanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.  Zadnji dan zajedno s mještanima Mađareva smo slavili svetu Misu koju je predvodio p. Igor. Sve naše radionice poučile su nas da  su „Očeve ruke raširene na blagoslov i na zagrljaj“ i zato nemojmo dospustit da izgubimo svoj život čekajući na njega.

Zahvaljujemo se patru Igoru koji  je svoje slobodno vrijeme proveo s nama, razgovarao o temama koje su nas zanimale, ispovijedio nas i primio s radošću i srcem.

Frama MBL

© Župa sv. Vida i sv. Jurja Mađarevo | Dizajn: NiV